Centralny odkurzacz lancut

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W normalnych odkurzaczach filtry nie są w kształcie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które dostają się w mieszkaniu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje więcej bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje przecież zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w budowie rurek i przewodów, które staną ukryte w granicach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania buduje się z niewielu elementów. Pierwszym i najważniejszym z nich istnieje firma centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które zmierzają do centrów ssących danych w granicach. Końcówkę elastycznego węża układa się do najszybszego mieszkania a dzięki temu mocna szybko podejść do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna zapewne istnieć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zawsze jest postawiona w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej układa się z silnika urządzonego w turbinę, która pracuje podciśnienie. Elementem składowym jest dodatkowo separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na wspanialsze oraz niższe. Im dłuższy tym powietrze będzie dobra przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w zamku w centralnych pomieszczeniach. W domach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.