Philips strona firmowa

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze okresy bycia wszystkiej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Istnieje zatem dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w dobrym stylu oraz ponadto w doskonały sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują znacznie szybko, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serduszka jest możliwe do zrozumienia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje więc bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu istotne (całe 6 mm), iż będzie bogata je zwiedzić w poszukiwaniach USG. Niestety, wciąż będzie natomiast za małe, by docenić jego ważny rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka jest w bycie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ten punkt – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Istniał to to znak dla rodzącego się organizmu dziecka, że coraz nie chwila na samodzielne oddychanie, należy za to skupić się na zdrowym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte dopiero w punkcie porodu. Z tego okresu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w każdej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.