Sposoby na ograniczenie wydatkow

Ogólnie można powiedzieć, że mężczyzn posiadających z rowerów można wydać na dwie grupy: takich, którzy jednośladów wykorzystują jako młodszego również chyba nawet silniejszego środka transportu, i takich, którym jazda po ciężkim asfalcie nie wystarcza, oraz z naszych samochodów wymagają czegoś bardzo. Zwłaszcza dla nowej grupy klientów przygotowaliśmy zestawienie mające dużo malownicze trasy rowerowe w Polsce, które warto zwiedzić swoim jednośladem.

Beskid Śląski – to znakomite siedlisko dla kobiet, które szukają wrażeń nie lecz w kolarstwie wysokogórskim, lecz też downhillu. Ostrzegamy, żebym w sumie cieszyć się z uroków Bieszczad, należy zajmować nie tylko kondycję, ale również dobrzy rower: na Skrzycznem, czyli najwyższym szczycie Beskidów (1257 m.n.p.m.) działa sama spośród najciekawszych tras rowerowych w kolejnym rejonie. A na wytrwałych na szczycie czeka piękna panorama rozwijająca się w przyszłości. Wiślana trasa rowerowa – jest ostatnie znakomite rozwiązanie dla osób, które są ambicje wybrania się na kilku- lub kilkunastodniową wycieczkę rowerową. Noclegi będą tam zapewnione dzięki dużym gospodarstwom agroturystycznym. Sama droga istnieje oraz o wiele łatwiejsza niż we wcześniejszym przykładzie, bowiem dodaje ona poprowadzenie asfaltowej trasy rowerowej przez wały przeciwpowodziowe Wisły. Niestety, projekt ciągle nie został ukończony, dlatego osoby zainteresowane w głównej mierze trasę będą wymagały ustalić sobie same. Szlak Orlich Gniazd – trasa ta jest genialnym rozwiązaniem nie wyłącznie dla miłośników wypraw rowerowych, lecz też zapaleńców treści i kultury, znajdują się tam bowiem najstarsze zamki Polskie, wybudowane przez Kazimierza Wielkiego. Całość trasy rowerowej sięga od Krakowa aż do Częstochowy, zatem istnieje 190km. Stanowi więc wtedy oferta dla bardziej praktycznych rowerzystów. Szlak polskim wybrzeżem – kolejna propozycja dla osób, które szybko pokochały wycieczki rowerowe, ale dotąd nie czują się na tyle pewnie, by wybrać bardziej ekstremalne projekty. Szlak nadbałtycki jest powszechnie europejskiej drogi rowerowej Euro R-10 wytyczonej dookoła Bałtyku, więc biegnąca jeszcze przez inne kraje. Polska część szlaku stosuje się w Świnoujściu, jest przez Kołobrzeg, Trójmiasto, aż w obrębie do Gronowa. Trasa, pomimo tego iż nie chodzi do dużych, jest uznawania również przez bardziej doświadczonych rowerzystów, często ze względu na domową długość i dobrze wykonujące na zdrowie morskie powietrze.

Przedstawione powyżej trasy rowerowe w Polsce to propozycje, jakie są jedynie drobną namiastką tego, co Rzeczpospolita oferuje rowerzystom. Jak widać jednak, każdy, nie ważne czy doświadczony rowerzysta bądź i początkujący zapaleniec, mogą znaleźć coś dla siebie.