Tablet i drukarka fiskalna

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, natomiast w prawdy są to dwa różne dania o innych możliwościach. Drukarki fiskalne toż dużo rozbudowane kasy fiskalne. W wypadku kas do prowadzenia sprzedaży przydatna jest kasa i sprzedawca, a gdy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer oraz specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej przydatne są w polach gdzie bazy efektów są dużo poważne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Umożliwiają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych i prowadzenie sprzedaży. Jednak są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Jedną spośród obecnych zalet istnieje możliwość kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które korzystamy w ofercie. Istnieje obecne udogodnienie, dzięki któremu można uniknąć sytuacji, w której w biznesie zabraknie jakiegoś produktu. Również do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie tylko zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu materiałów w pakiecie w niższej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można przygotować wydruk paragonów, a dodatkowo fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z propozycją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesu kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych skupia się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten sezon. Rozwiązanie łączone w ostatnim przykładzie umieszcza się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w okresie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe swobód drukarek fiskalnych ograniczają się z wyższą wartością ich zakupu. Obsługa ich istnieje daleko męcząca i chcąca ze względu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty potrafią stanowić nieatrakcyjne dla niewielkich biur lub po prostu nieopłacalne, jednak każdy sam podejmuję decyzje co chce.